پشتیبانی کسب و کار

۰۷ / ۰۳ / ۱۳۹۹ 1085 بازدید
پشتیبانی کسب و کار

پشتیبانی کسب و کار چیه؟

چرا سایت و یا پیج من ، مخاطب یا بازدید مناسبی ندارد؟!

با این که سایت گران قیمتی دادم طراحی کردن ، ولی بازم بازخورد مناسبی از سایت ندارم!

بعضی وقتا مطالب جدیدی هم در سایت انتشار میدم ولی بازم تماس یا فروش خاصی ندارم!

اگر از این سوالات دارید پس ۱۰ دقیقه برای مطالب زیر وقت بزارید.

اگر دارای وب سایت هستیم باید قوانین گوگل رو تا آنجا که ممکن است رعایت کنیم.

اگر در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام هستیم نیز شامل این قانون می باشیم.

فعالیت در اینترنت از طریق ابزارهای مانند وب سایت ، شبکه های اجتماعی (اینستا، آپارت و … ) آگهی تبلیغاتی ، بک لینک ، سئو و تولید محتوا و … انجام می گیرد.

 

 

سه بخش اصلی فعالیت در اینترنت :

فعالیت در اینترنت شامل سه بخش می باشد (مراحل فعالیت یک وب سایت برای مثال ذکر می گردد):

فاز یک : زیرساخت و بستر سازی

فاز دو: آماده سازی و انتشار

فاز سه : پشتیبانی مستمر و هدفمند

 

پشتیبانی کسب و کار

 

زیرساخت و بستر سازی

قبل از طراحی سایت ما نیازمند یکسری اطلاعات مانند، مخاطبان این سایت، ماموریت سایت، آمار رقبا، آشنایی با فضای اینترنتی حوزه کاری ما و … هستیم و یک شرح خوب از طرف شما می تواند ذهنیت خوبی برای طراح سایت داشته باشد.

وب سایت ما از لحاظ اولویت دارای چه ماموریت و یا رسالتی می باشد؟!

نیاز هست که بر روی کدام بخش مجموعه ما تمرکز بیشتری گردد؟!

برای مثال :

معارفه مجموعه :

بتواند شرکت و یا مجموعه ما را از طریق تصاویر ، متن ها ، ویدئو و چیدمان و … به مخاطبان هدف معرفی نماید. مواردی مانند سوابق شرکت، مجوزها، معرفی پرسنل، توضیحات لازم در مورد نحوه تولید یا پخش و …

بازاریابی :

تمرکز بیشتر سایت بر روی معرفی محصولات ، خدمات و مزیت رقابتی ما نسبت به رقبا و … می باشد.

فروش:

چدیمان سایت بگونه ای باشد که مخاطب با گردش در سایت ما و اخذ توضیحات لازم و ایجاد اعتمادسازی مناسب ترغیب به خرید آنلاین گردد.

برندینگ:

بیشتر بر روی مزیت رقابتی ، ارائه اطلاعات مفید ، مقایسه های هدفمند محصولات، آموزش، سهولت معامله و در نهایت بر روی اعتماد سازی بلند مدت مشتری تمرکز دارد.

با در نظر گرفتن ماموریت سایت ، شروع به طراحی قالب سایت (پلتفرم و چارچوب) و چیدمان پازل های سایت می نمائیم و مطالب اولیه را در مکان های مناسب بارگذاری می کنیم.

 

دیجی کالا

دیجی کالا شدن به این راحتی ها نیس!!!!

آماده سازی و انتشار

با بارگذاری تصاویر و مطالب اولیه در سایت مرحله بعد، ویرایش و نگارش مطالب و تصاویر بر اساس الگوریتمهای گوگل و ادبیات خاص اینترنت می باشد. مطالب اولیه ارائه شده توسط شما باید بر اساس بعضی پارامترها ، ویرایش شده (ادیت) و سپس در سایت آپلود گردد.

برای مثال بخش درباره ما در یک وب سایت در زیر مثال زده می شود.

متن ارائه شده توسط کارفرما :

« ما شرکت آداک فرآیند سپهر حدود ۱۵ سال است که در زمینه تامین تجهیزات ابزار دقیق و مهندسی ، مشاوره و نصب فعالیت می کنیم. بیشتر فعالیت ما فروش و مشاوره در زمینه اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق برای شرکت های پالایشگاهی و پتروشیمی، نیروگاهی و ذوب، غذایی و داروسازی ، معادن ، شیشه سازی ، سیمان و گچ می باشد.»

متن ادیت شده بر اساس سئو و ادبیات اینترنتی:

معرفی آداک فرآیند سپهر :

اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق آداک فرآیند سپهر، فعال در زمینه تامین تجهیزات اتوماسیون، ابزار دقیق، الکتروموتور،ژنراتور و مهندسی حوزه کاری مربوطه برای صنایع کشور می باشد. شرکت آداک فرآیند سپهر با استفاده از تجربه ۱۵ ساله مدیران خود در صنعت کشور صاحب ارتباطات و تجربیات مفیدی در تامین تجهیزات اتوماسیون، ابزار دقیق و مهندسی حوزه کاری خود می باشد. رضایت مشتریان ما سبب گردیده تا هر روز مصمم تر از گذشته به کار خود ایمان داشته باشیم.

آداک فرآیند سپهراهداف و چشم اندازهای آداک فرآیند سپهر :

ما برآنیم همکاری های موجود خود با بخش صنعت کشور را گسترش داده و بروزترین و پیشرفته ترین متدها و الگوهای موجود در حوزه های مرتبط با صنعت را به مجموعه هایی که با آنها در حال کار هستیم ، اطلاع رسانی نمائیم. کار با شرکتهای مختلف، باعث افزایش تجربه و آموخته هایی برای آداک فرآیند سپهر شده و ما قصد داریم آن را به صنایع داخلی انتقال دهیم.

دیدگاه مدیریت آداک فرآیند سپهر :

مجموعه آداک فرآیند سپهر سعی دارد با تحقیقات مستمر و هماهنگی های لازم ، تکنولوژی ها و نوآوری های روز دنیا را با توجه به ظرفیت و حجم کاری خود آموخته و آن را به شرکتهای های حوزه کاری صنعت انتقال دهد و با تمام قدرت بر این رسالت خویش پایبند می باشد.

زمینه کاری آداک فرآیند سپهر :

آداک فرآیند با بهره گیری از دانش فنی و تجربه طولانی و موفق در سطح فروش و مشاوره در زمینه اتوماسیون،کنترل و ابزار دقیق با اتکا به حسن اعتماد مشتریان خود ماموریت دارد که به صورت فراگیر جهت تامین تجهیزات و قطعات مورد نیاز در صنایع پالایشگاهی و پتروشیمی ، نیروگاهی و ذوب ، غذایی و داروسازی ، معادن ، شیشه سازی ، سیمان و گچ و… با ارائه بروزترین و مناسب ترین تجهیزات و قطعات، با هدف تامین رضایت مشتریان خود شروع به کار کرده است .»»

این ویرایش و نگارش برای مطالب دیگر مانند توضیحات محصولات یا خدمات ، مقالات سایت و بخش های مختلف صفحه اصلی رعایت می گردد.

با کنترل نهایی تمامی تصاویر ، متن و محتواهای بارگذاری شده ، وب سایت را به بخش های مختلف گوگل معرفی کرده و رسماً وارد فضای عمومی اینترنت می شویم.

با معرفی سایت به گوگل ، فاز دوم پروژه یعنی مرحله انتشار نیز پایان می پذیرد ولی کار همچنان نیمه تمام می باشد.

دیجیتال مارکتینگ

مطالعه بیشتر در مورد دیجیتال مارکتینگ

پشتیبانی یا فعالیت مستمر

در مراحل بالا که بصورت خلاصه و دست و پاشکسته اشاره گردید ما فقط بستر و فونداسیون مناسب برپا کرده و بازخورد و انعکاس بسیار کمی خواهیم داشت.

مانند این است که شما یک کارت ویزیت گران قیمت و با کیفیت چاپ کرده اید و داخل کشوی میز خود قرار داده اید که تنها برای مشتریان ثابت و گذری خود آن را پخش می کنید.

لازم است یک شخص این کارت ویزیت ها را در مکان های مناسب برای مخاطبان خاص « بزارید دوباره تکرار کنم مکان های مناسب و مخاطبان هدف» نه هر مکان و هر شخصی پخش کند(مدیریت هزینه و انرژی).

برای توضیح بالا ما نیازمند پلان خوب و نقشه راه مناسب هستیم که با همفکری چندین شخص باید تهیه کنیم. برای اینکه سایت و ابزارهای فعالیت ما در اینترنت از قبیل پیج اینستاگرام ، تلگرام، آگهی ها و موارد دیگر مورد توجه مشتریان ما قرار گیرد باید سایت و پیج های ما مدیریت و آپدیت گردد.

جهت نگهداری و ماندگاری مخاطبانمان سایت یا دیگر ابزارهای فعالیتی خود ما نیازمند مدیریت و بروزرسانی های مکرر و هوشمندانه هستیم.

 

به قول آذری های عزیز : باتلاقدا لیگ برگذار المزدر –  در زمین باتلاق ، برگزاری لیگ منطقی نیست.

 


کلام آخر:

«« هر بازی قائده و اصول بازی خودش رو دارد و فضای اینترنت نیز شامل این قانون می باشد »»

گروه آرکاوب با توجه به آشنایی با فضای اینترنت و کسب تجارب مناسب در زمینه مخاطب شناسی ، روانشناسی رفتار ، قالب های حوزه کاری، تحقیقات بازار دیجیتال و رقبای کاری و بسیاری از موارد دیگر ، آمادگی مدیریت و پشتیبانی سایت و شبکه های اجتماعی و دیگر ابزارهای کسب و کار های دیجیتالی را دارد.

بر آنیم تا با مطالعات و تحقیقات مناسب یک پلان و نقشه مناسبی داشته باشیم و با توجه به نقشه راه حرکت کنیم.

بسیاری از مطالب مانند تحقیقات بازار و رقبا ، جایگاه یابی شرکت ما، نحوه مدیریت فعالیت های اینترنتی(Admin) و بسیاری موارد دیگر بدلیل طولانی بودن مطالب اشاره نگردید.
در صورت نیاز به مشاوره رایگان خوشحال میشویم از طریق کانال های ارتباطی با ما در تماس باشید.

 


آرکاوب